Zprávy od vody, Strana 2

24hodinový test MB

Na posledním červnovém víkendu jsem vyrazil na jednu noc na 10 hektarový rybník na severu Čech. Tentokrát jsem si připravil pouze testovací kuličky MB a osvědčené WH, které jsou pro toto období velmi vhodné. Jako pop-up jsem použil Red Hammer a WH Monster a samozřejmě také obalovací pasty.

Po návratu na místo jsem trochu zmokl, ale to k rybaření prostě patří. Zavezl jsem nástrahy na vybraná lovná místa a teď... už jen čekám :-). Svěží vzduch po dešti mi brzy přinesl první záběr, a na břeh se dostal krásný šupináč vážící 15 kilogramů.

Za světla se mi podařilo zdolat ještě kapřího kamaráda, tentokrát úžasného lysce o váze 13 kilogramů. Ryby spolupracovaly, několik jich sice také uniklo, ale to se stává. Při ranním východu sluníčka jsem ještě zdolal jednoho lysce o přibližně 10 kilogramech, a to byl poslední kapří kamarád, kterého jsem během této krátké rybařiny viděl. Nástrahy fungovaly naprosto úžasně, jak samostatně, tak v kombinaci s panáčkem.

Mějte pohodové dny u vody a nezapomeňte udržovat pořádek v přírodě, ona se vám za to odmění :-)

Dva osobáky během pár dnů

Přátelé tyto řádky se mi píší velice dobře.

Nejprve Marek vyrazil na Jihočeskou vodu na týden a hned druhý den mi posílal nádhernou fotku mohutného šupináče, který vážil 17.3kg. Tento rok kluci testují kuličky, které chystám pro vás na příští rok. Dvě dvacítky pod sebou mu přinesly tuhle radost. Bohužel kvůli velké vodě a stále většímu bordelu ve vodě musel chytačku ukončit.

Další osobáček si zvedl také člen našeho Toušbaits teamu Zdenda.

Jako vždy, vyrazil na svoji oblíbenou vodu v okolí, kde už nějaký pátek chytá a má zde chycené nádherné kapry.

To co poslal po první noci, mě vyrazilo dech. Nádherný šupináč o váze 19.2kg. Velice gratuluji. A opět 2 krát 20mm testovací novinka.

Koukněte na tu krásnou rybu.

Nádhera kluci, moc vám to přeji a gratuluji Vám.

Přátelé ať i vám se u vody daří!!! 

 

Zdenkovo chytačka

Ahoj Petře,

 
posílám ti pár fotek z předešlé výpravy. Suprově jsem si zachytal, tentokrát dobře fungovala kombinace Red Hammer s popkou Monster.
 
Díky moc, Zdenál.
 
 
Březnový report z krátkých vycházek s method feederem

Ahoj Petře, posílám slíbený report z dvou krátkých březnových vycházek.

            V půlce tohoto měsíce těsně před kalendářním začátkem jara jsem absolvoval dvě vycházky na pro mě neznámou pískovnu. Počasí vypadalo jako na jaře denní teploty kolem 10 stupnu a prosvítající sluníčko přímo lákalo k vodě. Naštěstí pro mě, rybářů kteří chodí na ryby v týdnu moc nebylo, takže i na vodě kde je o víkendu neskutečný tlak jsme byly pouze v počtu několika rybářů.         Druhá dobrá zpráva krom volného místa byla i doba, kterou jsme na lov měli, od devíti do tří hodin je dost dlouhá doba na slušnou rybařinu. Moje oblíbená technika lovu na takovéto průzkumné vycházky je method feeder. První den jsme vyrazili jen ve dvou. S kamarádem jsme si sedli hned vedle sebe a vyhlásili takovou přátelskou soutěž. Budeme psát body a to takto: bílá ryba za 1 bod, ušlechtilá ryba pod 50cm za 5 bodů a ušlechtilá nad 50cm 10 bodů. Na konci to sečteme ať je nějaká sranda.

             Kamarád chytá klasické závodní krmení a proti němu jsem si vzal česnekové pelety  jednoho slovenského výrobce a tvoji feedrovou směs v příchuti red hammer mango. Na háček jsem zvolil malinké 10mm popup v česnekové příchuti k peletkám a na druhej prut 10mm waftersky v příchuti mango/broskev. Jako záložní plán jsem sebou měl i tvůj dip na boilie red hammer a ananasový sprej vlastní výroby ( na ten nakonec ani nedošlo). Peletky jsem měl připravené od poslední vycházky stačilo lehce dovlhčit a tvoji feedrovou směs jsem rozmíchal boosterem red hammer na method je ta atraktivita navíc znatelná

Už po prvním nahození bylo jasné že ryby jsou na místě cca 40m od břehu, kamarád měl záběry hned zatímco já jsem pruty hodil na 60 a 20m a záběry jsem neměl ačkoli jsme seděli vedle sebe. Bylo my jasné, že rozhodující je vzdálenost na které lovíme, takže jsem hodil pruty taky na 40m a co se nedělo. Kamarád už měl náskok cca 20 bodů díky cejnům a menším kaprům. Ovšem teprve, když naše krmítka ležela kousek od sebe ukázala feedrová směs svojí sílu. Začaly my chodit záběry cca do dvaceti minut a začal ten správný závod.

            Pomalu jsem stahoval náskok, protože většina ryb které jsem chytil byly kapříci přes 50cm. Kamarád se trápil s padáním ryb ale já přišel jen o dvě. Ryby tam byly krásné a pár jsem si jich  vyfotil . Každopádně vycházka se hezky rozjela a ryby chodili na každé nahození jen to chtělo občas chvíli počkat. Do konce vycházky se mi podařilo chytit 11 ks kaprů a s počtem bodů 105 ku 85 jsem vyhrál naši mini soutěž.

Musím taky dopsat, že na česnek mi přišli pouze tři ryby a ten jeden menší byl právě na česnek, všechno ostatní přišlo na mango. S těmito poznatky jsem dorazil domů a hned žhavil telefon a obvolával kamarády kdy tam vyrazíme znovu.

Samozřejmě netrvalo dlouho a další nadšenci se přihlásili k další vycházce na tento revír. Tentokrát nás ale bylo podstatně více sešlo se nás tam ve čtvrtek pět a i ostatních rybářů dost přibylo. Už to nevypadalo tak lákavě jako týden před. Ale i tak jsem měl radost protože u vody s partou kamarádů to vždycky stojí za to. Tentokrát jsem vzal pouze jeden prut na method feeder a druhý hodil bokem na klasickou položenou s kapřím bonbonem a PVA punčochou, kdyby se spletl nějaký ten holdegron.

            Na method feeder jsem si vzal pouze úspěšnou feedrovou směs red hammer v příchuti mango a na háček tentokrát zvolil kapří bonbony v naději, že dokážu presvědčit malinko větší ryby  než posledně. Tentokrát už jsme nezávodili spíš se šli jen tak pobavit a já chtěl zkusit dostat na method něco většího než jen padesátníky. Přípravu krmení jsem udělal stejně jako posledně. Feedrovou směs jsem rozmíchal s trochou boosteru red hammer a na háček jsem dal ½ kapřího bonbonu ořezanou do velikosti cca 10 x 8mm. Na začátek lovu jsem do formičky mezi vrstvy krmení, přímo na nástrahu dával trošku dipu a záběry na sebe nedali dlouho čekat.

Lednová vycházka
Ahojky,
začátek roku 2023 byl ve znamení teplého počasí, proto jsem se moc těšil, až budu moct vyrazit k vodě a nakonec se mi to druhý týden v lednu povedlo. Na toto zimní období jsem si připravil dva pruty. Jeden na položenou a jeden na feeder s tím, že jako krmítkovou směs jsem použil metod Red Hammer příchuť česnek a rozemleté kuličky White Hammer, které mi zbyly z loňského roku. Tyto jsem ještě přelil boostrem mango meruňka a udělal PVA bonbóny. 
 Vybral jsem místo na Labi, kde je klidnější voda. Krásné lednové slunečné počasí dávalo naději nějaké ryby. Nejdříve jsem navnadil prut na položenou s testovací kuličkou doplněnou PVA s mini peletkami Red Hammer a začal připravovat feederový prut. Po necelých 15 minutách už jsem měl jízdu. Nechtěl jsem tomu věřit, že kapřík okolo 40 cm si zobnul testovací kuličku.
Od té doby jsem na oba pruty postupně zdolal asi 12 kapříků do 45cm. Nebyli to žádný obři, ale moc potěšili. Věřím že metod udělal svou práci tak jak měl.
Okolní rybáři také dělali ryby, ale já jsem byl nadmíru spokojen. Krásný lednový den jsem zakončil při setmění a když jsem si prohlížel fotografie, s překvapením jsem zjistil, že jsem jednoho dorostence chytil 2x. Rybářím dlouho, ale toto se mi ještě nepovedlo. 
 
 
Přeji Vám Všem krásné zimní úlovky a u vody pohodu a klídek.
Tomův říjnový příběh z Labe

 

 Ahoj, koncem října jsme vyrazili na 3 noci na Labe, pokusit se ulovit nějakou pěknou rybu.

Já přijel na naše místo trošku dřív, protože byla mlha. Začal jsem vybalovat věci a vidím, jak se sjíždějí jeden rybář za druhým. Říkal jsem si, že to není moc dobrý, když tu bude nespočet silonu ve vodě, ale věděl jsem že máme sebou Red Hammer :). Teď na podzim je ten správný čas pro tuto nástrahu a vím, že opravdu funguje.

Našel jsem si trošičku jiné místo než jsem doposud chytal .Byly tam takové hrany, kde jsem tušil že to bude dobré a na to místo jsem krmil pouze  Boilies Red Hammer nakrájené na půl a pár kuliček celých. První záběr přichází až druhý den ráno. Kapr, který měl poctivých 10 kilo přišel na jednu sólo kuličku a proto jsem se rozhodl předělat i druhou montáž pouze na jednu kuličku. Ráno a večer jsem nakrmil dvě lopatky, aby to místo stále bylo aktivní. Večer přichází záběr, kapr taky cca 10 kilo, podobný jak ten první. Věděl jsem, že místo jsem zvolil dobře. Dokrmil jsem po záběru a jdu si lehnout.

Další ráno se to opět rozjelo. Další jízda a zase kapr 10 kilo. Byl sice  menší, ale zato  měl  větší břicho.  Byla sobota dopoledne a přemýšlíme, jestli zůstaneme do neděle nebo ne.

Já ale věděl že to prostě musí přijít!!! Poslední noc, zůstali jsme!!! Dokrmili jsme to stejné místo dalším krmením. Teď už jen čekat. Večer se ale nic nestalo a tak jsem si říkal, že  to přijde ráno. A opravdu to ráno přišlo!!!

Neskutečná jízda!!! Běžím k prutu, beru ho do rukou a nemohu pomalu nic dělat. Ryba si bere stále a stále z cívky a já ji nemohu zastavit. Říkám si "to bude velikej kapr" A také že ano. Souboj trval dobrých 25 minut. Když jsem ho uviděl byl opravdu velký. Ne!!! Byl obrovský!!!! Samozřejmě se mi rozklepaly kolena a snad i celé nohy, když jsem ho viděl před podběrákem. Vše dopadlo dobře a kapra jsem podebral. Říkám si "to není možný"  poslední ráno a takový obr. Po zvážení měl tento mohutný šupináč 20kg. Můj další osobák na Labi a na Red Hammer . A to mě těší ještě o to více.

Ať se vám u vody všem daří, ahoj Tom.

Rekordní ryba

Přátelé, zřejmě rekordní ryba se povedla ulovit rybářovi Pavlovi!!!

Zatím to vypadá na nejtěžší rybu ulovenou na produkty Toušbaits a konkrétně na boilies White Hammer.

 Jak mi Pavel napsal : Úspěšně jsem doma zapomněl Red Hammer a proto jsem chytal na řadu White Hammer.

Kapr vážil 23 kg!!!

Další krásný kapr 20kg+ přišel v noci a pár menších k němu.

Děkuji moc, tohle je zakončení sezóny jak blázen ????

 

CT Voňavý kule na závodech
Ahoj Petře. Posílám krátkou zprávu od vody.
Na konci října jsme se spolu s kamarády Tondou a Davidem jako tým CT Voňavý kule zúčastnili 120h závodu v lovu kapra. Strategie byla rozdělena tak,  že každý si bude držet jeden prut a čtvrtý bude společný.
 
Já si na svůj prut zvolil boilies white hammer a red hammer, protože na této vodě jsem na ně měl dříve úspěchy. White hammer šel na prut hned od začátku závodu, ale bohužel průměrný los a rybí neaktivita nás prvních 30h pěkně potrápili. Naštěstí se mi potvrdilo moje tušení a hned první ryba na našem úlovkovém lístku byla chycena na samostatnou kuličku white hammer ve velikosti 24mm. Pak už  se závod rozjel a s ustálením tlaku se zvýšila i rybí aktivita. Krom jednoho prutu nám chodili záběry na všechny, takže jsme třetí den měli naplněný plný počet bodovaných ryb. Od této chvíle bylo na čase začít cílit na velkou rybu a proto jsem se rozhodl pro použití druhé příchutě kterou jsem si sebou vzal. Nastražil jsem pod háček 24mm kuličku Red Hammru spolu s 16mm popkou Red Hammer original a v noci se podařil krásný 18kg lysec s obrovským břichem,
 
ze kterého úplně tekla červená kaše.  Zkrátka a dobře oba druhy boiliesu od Toušbaits měly podíl na našem umístění a ačkoli jsme vybojovali pouze nepopulární 4. místo, jsme spokojení s tím, jak jsme se poprali s podmínkami na místě a hlavně jak jsme si užili společné rybaření v přátelské a zdravě konkurenční atmosféře. Závěrem chci pogratulovat vítězům, ke krásným úlovkům. Holt někdy ani ta nejlepší kulička nestačí a je potřeba i to štěstíčko. Za CT Voňavý kule  zdraví Honza "mates ".
 
 
 
Danovo příběh

Další nezapomenutelný zážitek, o který se s vámi musím podělit!

Všichni poslední dobou jezdí na kapry na Orlík, na kterém se teď dají nachytat opravdu trofejní ryby. Velkou zásluhu na tom má to, že hladina vody je přibližně o nějakých 12m níž a ryby jsou tím pádem na menší ploše a dají se o něco snáze lovit. A taky je spousta volného místa po březích. Tak jsme si s kamarádem řekli, že ten Orlík taky poprvé zkusíme. Jelikož ho vůbec neznáme, tak jsme si na slepo vytipovali podle map místa, na kterých bychom chtěli pár dní být. Konečně tu byl čtvrtek, auto naložené až po střechu a my vyrazili. Oba dva jsme se cestou nemohli dočkat, až tam konečně dorazíme. Po příjezdu k prvnímu vytipovanému místu nám úsměvy rychle opadly. Cestu dál nám totiž znemožnila závora, se kterou jsme ani jeden nepočítal. Nadšení z nás pomalu opadalo, s hrůzou v obličeji jsme otočili auto, vydali se na druhé vytipované místo a modlili se, aby to vyšlo. Bohužel ani druhé místo nám nezlepšilo náladu, ba právě naopak. Dostali jsme se k tak strmé a nerovné cestě, se kterou by měl problém i tank. Přepadla nás hrůza a nastala ona obávaná otázka - ,,NO A CO TEĎ?!"
Byli jsme velice omezení tím, že jsme neměli člun, na který bychom naložili všechny věci a přejeli si po vodě, museli jsme hledat místa, kde se dá nechat auto kousek od vody a věci odnosit. Po konzultaci s ,,přítelem na telefonu" jsme, ač teda neradi, kývli na to, že to zkusíme u Podolského mostu. Moc se nám ta možnost nelíbila, protože nám bylo jasné, že to bude opravdu hodně frekventované místo, ale neměli jsme moc na výběr. Byli jsme tedy na místě a po obhlédnutí břehu jsme věděli, že budeme muset věci nosit daleko, protože ne všude se dalo kvůli bahnu dostat až k vodě. Za dvě hodiny jsme měli postavený bivak a mohli si konečně trochu oddechnout. To jsme ale nevěděli, co dalšího na nás ještě čeká. Po chvíli se objevil další rybář, který si bez jediného slova začal stavět bivak skoro vedle nás, i když písečná pláž byla opravu hodně velká. Nějak jsme to ,,kousli" a neřešili. Přišel čas jet na vodu a zmapovat si dno. V té chvíli nás čekalo další zklamání, protože sonar ukazoval, že hloubka na našem lovném místě je maximálně jen 4m. Byli jsme zklamaní, protože jsme čekali, že budeme chytat minimálně na hloubce 10m a víc. Zavezli jsme tedy montáže a doufali. Do konce povolené doby lovu se nic nestalo a my šli spát s nadějí, že další den bude lepší. Opak byl bohužel pravdou. Nastal pátek, svátek, lidi měli volno a u vody se to jimi jen hemžilo. I když nám to vadilo, dělali jsme, jako že nám to nevadí. Před obědem se na vodě objevil starší pán na lodi, bez jediného slova s velkým rachotem spustil kotvu nad naše montáže a začal vláčet. Zaťali jsme zuby a polkli sprostá slova, protože v tak malé hloubce to ryby jistě vyplašilo. Po pár hodech kotvu opět s rachotem vytáhl a jel pryč. Mysleli jsme si, že tím to skončilo, ale neskončilo. Chvíli po něm se objevili dva vláčkaři na belly boatu. Opět se jim záhadně líbilo naše lovné místo. Když jsme těžce polkli i tohle, tak se do pár minut objevil vodní skútr a to pro nás byla poslední kapka. V minutě jsme začali balit s myšlenkou, že tady nebudeme už ani minutu. Jsme zvyklí na klid, tohle pro nás byl moc hořký šálek kávy i přes to, že byla šance zde ulovit vážně pěknou rybu. Opustili jsme tedy Orlík se slovy, že pokud se sem ještě podíváme, tak určitě s velkým člunem a možností přejet si na odlehlé místo.

Cestu na nové místo jsem začal se slovy - ,,ZMĚNA MÍSTA, RYBA JISTÁ!"

Vyrazili jsme tedy na jiné místo na řeku a jiný revír a těšili se. Po příjezdu na místo jsme měli skvělé pocity, protože na místě, které jsme si vybrali nikdo nebyl. Vybalili jsme věci, postavili bivak, připravili krmení, zmapovali dno, zavezli montáže, všechno šlo parádně. Záběr ten den ale nepřišel.
V sobotu ráno jsme se vzbudili, zavezli montáže a doufali.
Přesně v 7:55 to přišlo! Pípl mi příposlech, cívka se točila div se z ní nekouřilo, vzal jsem prut do ruky a cítil jsem to, co ještě nikdy. To byl tah, takový jsem ještě nezažil! Ryba moc dobře věděla, jakou má sílu a dala mi to náležitě najevo. Po 20 minutách opravdu vyčerpávajícího souboje, při kterém už jsem necítil vůbec ruku, ve které jsem držel prut, se na hladině ukázal obří kapr! Nohy se mi roztřásly štěstím, protože jsem hned věděl, že tohle je ryba, na kterou nikdy nezapomenu! Osobní rekord!
Po zvážení a odečtení saku jsem tomu nechtěl uvěřit...
Neskutečných 17,5 kg vážící a 96 cm dlouhý, naprosto úžasný šupinatý nádhery v nejlepší kondici!

Svatý Petře, děkuji!

Zobnul si jak jinak než 20mm RED HAMMER pop up s peletkami RED HAMMER v PVA na bezchybně fungujícím ronnie rigu. Háček seděl pevně v koutku ve spodním pysku.

Obrovský díky, Peťo! Bez tebe bych tenhle poklad nechytil. Tvoje produkty jsou prostě TOP!

Sraz Testerů a příznivců značky Toušbaits

V polovině října se na jedné pískovně nedaleko Pardubic uskutečnil sraz Testerů značky Toušbaits.

Pro mně osobně to byla příjemná akce, od které jsem hlavně čekal, že konečně poznám osobně kluky, se kterými jsem si do té doby jen psal, nebo volal.

Všichni přítomní přijeli tak jak měli, takže nenastala žádná komplikace.

Pískovna "pro mě vlastně "neznámá voda" vypadala dobře. Na jedné straně chytací místa, poměrně slušná a na druhé straně tráva, stromy a klid. Slušné místo, které prý ukrývá i slušné ryby. Legendy praví i o 30ti kilových kaprech.

Jestli je to pravda měly prověřit dvě noci a 10 prutů.

Parta a kluci byli fajnoví a vypovídalo o tom i to, že spát jsme šli kolem třetí hodiny ráno. No prostě, než rybáři vše proberou, to chvilku trvá. Dokonce mě kluci přivedli i na myšlenku nových koulí. 

Za sebe mohu říct, že jsem si moc přál abych viděl na živo rybu, kterou někdo z kluků chytne. To se splnilo, protože jako první rybu chytil Robert a zabrala myslím kolem půl desáté večer. Byl to krásný a mohutný lysec.

 

 

To byl ten večer ale také poslední kontakt s rybou. Ne nadarmo domácí hráč Honza tvrdil, že zde chytit kapra není zas až tak jednoduché a to se i potvrdilo.

Druhý den jsme si všichni opět vyměňovali naše zkušenosti z různých míst od vody a bylo velice zajímavé, jak každý z nás mé úplně jiné strategie lovu, ale ve výsledku, každý ty ryby nachytá. 

 

 Jelikož jsem měl další povinnosti, tak v sobotu odpoledne jsem kluky opustil a odjel domů.

Ještě cestou mi přišla fotka s nádhernou rybou ulovenou, která ale měla cizí montáž v tlamě a zamotala se klukům do prutů do vlasce a oni ji se štěstím vytáhli. Vykulil jsem oči a málem naboural. Nádherně stavěný šupináč. No, musel to být zajímavý  souboj s takovou rybou. 

V neděli ráno když jsem zapnul telefon, jsem se nestačil divit. 

Všichni si tu svoji rybu chytli, za což jsem byl velice rád a věřím že se tak splnil takový malinký pomyslný sen všem co se zúčastnili.

 

White hammer ukázal svojí sílu až druhý den a Honza zdolal tři kousky. 

 

 

 

Příběhy od vody a celkově z přírody jsou ty nejkrásnější. Užívejte si těchto chvil, jako by měly být ty poslední, jen tak můžete říct, že jste nežili zbytečně.

Ať se vám všem daří u vody i v životě. A klukům za vše moc a moc děkuji!!!