Zprávy od vody

Zde pro vás budeme publikovat novinky ze světa rybaření...

Zahájení na řece Labi

Ahoj Peťo, rád bych s tebou sdílel stručný zápis z mé první návštěvy řeky Labe. 😊

**Začátek Únorové Rybářské Sezóny:**

Konečně jsem se dostal k vodě! První vycházka v letošním roce předčila mé očekávání. Voda tekla svižně, a břeh byl poněkud blátivý a kluzký. 😀 První ryba, která zakousla mou nástrahu, byl malý cejnek – mám tak zahájeno! 😄

 

**Taktika a Záběr:**

Kombinace Pop Ups Nash Pinapple Crush 12mm s feederovou směsí Red Hammer, zalité boostrem Red, se zdála jako správná volba. Na druhém prutu-feederu jsem vyzkoušel stejnou směs v kombinaci s masnými červy. Kupodivu však další záběr opět přišel na ananasovou popku. Krásná tmavá jikrnačka o váze cca 4,5 kg mě naplnila neskutečnou radostí! 😍

 

**Závěr První Vycházky:**

Další rybka se už neobjevila, ale já jsem byl z této první vycházky velmi spokojený. Přeji všem pohodové dny u vody a hodně rybářského štěstí. Ať se daří i tobě, Peťo! 🎣

 

Poslední přesnočka na pískovně

Ahoj Petře, rád bych s tebou sdílel jedno nedávné rybářské dobrodružství. Při procházení fotek z konce loňské sezóny jsem narazil na jednu poslední noc na pískovně. Tentokrát jsem se rozhodl vyzkoušet tvou feedrovou směs Red Hammer s příchutí Monster Crab a kapří bonbony Fish Hammer.(testovací záležitost)

Sebou jsem měl jeden prut se 70g method krmitkem, abych minimalizoval časté přehazování. Na návazec s 10kou háčkem jsem nasadil kapří bonbon a házím to tam. Byl listopad, voda měla 6 stupňů, tak jsem se rozhodl nedokrmovat a vsadil vše na tvoji směs v krmítku. Výsledek? Večer první kapří záběr, kolem 60 cm, a ráno další, tentokrát téměř 70 cm šupináč.

 

Svatý Petr asi stál při mně, protože jsme byli ve třech, a ryby jsem vytáhl jen já. Před odjezdem se ještě povedl  násaďák, ale byl to kapr jak balón - viz foto. Celkově solidní přesnočka, a s velkou í radostí. Uvidíme, jak tvoje směs a bonbony obstojí v nové sezóně, třeba i v tvrdých mrazech.  Honza z "CT VOŇAVÝ KULE"

Narozeninová oslava u vody

Narozeninová oslava a dvě ledové noci, s teplotou pod bodem mrazu.

Tento měsíc mě čekaly kulatiny, a jak jinak je oslavit než na rybách.

Příprava krmení proběhla týden dopředu, když jsem smíchal 1kg FH 24mm s 1kg hot tuny 12mm, naboostroval Fish Hammer boosterem a na krmení jsem spařil řepku a smíchal s feedrovou směsí RH Monster crab.

K montáži jsem krmil hrst dipovaného boiliesu a lopatku řepky s feedrovou směsí. Pod háček jsem dal dvě 24mm kuličky, které jsem obalil do pasty a na háček ještě připíchl peletky v pva RH. To hlavně abych měl jistotu, že se mi montáž nezamotá při pokládání do 6m hloubky.

Montáže jsem převážel po 12ti hodinách. V 7 stupňové vodě byla půlka FH rozpuštěná viz.foto. FH (Fish Hammer - je boilies , které pro vás chystáme během příští sezóny)

Ryby jsme na krmném místě měly, akorát se moc nekrmili. Podařil se jen jeden 17,5kg kapřík nad ránem první noci. To ochlazení, které přišlo je nejspíš  utlumilo, protože prutů na celém revíru bylo 18 a ryby se chytily pouze dvě. 

Na tak krátkou a tak studenou minivýpravu, jsem byl spokojený.


OHŘE s pružinkou Toušbaits

Zpráva od vody podzim 2023

 Ahojky, říjen je nádherný nejen u vody, když vše hraje barvami podzimu. Rád hledám nová místa pro rybolov a Ohře je z mého pohledu ta pravá, těžká voda na kapry. A zde se mi  povedlo najít pár zákoutí, kde jsem si chtěl vyzkoušet chytit pár místních kaprů.

Nechtěl jsem "big", ale pokusit se něco pěkného ulovit. Zvolil jsem zvláštní návazec od Toušbaits - pružinku na obalovačku. Kapři na Ohři jsou naučení na klasiku: kukuřice, žížala, červík, houska, aspoň já to tak vnímám, a tak mi tento návazec přišel takový "opatrný pro rybu". Po příchodu k řece, na místě, na kterém jsem měl zálusk, seděl rybář, tak jsem musel zkusit štěstí jinde. Navázal jsem již zmiňovanou pružinku, jednu L a jednu S a použil pastu HRT a MB, což jsou pracovní názvy, pro připravované nové řady boilies pro příští rok.

Popky dle průměru pružinek 10 mm a 15 mm. K mému překvapení na sebe nenechal dlouho čekat a na HRT přišel krásný záběr a na konci prutu bojovný, žlutý lysec o velikosti cca 45 cm. Krásný kapřík. Bylo vidět, že zvolená nástraha funguje, tak jsem nic neměnil. Protože jsem používala krmítka se směsí Red a předmáčenými peletkami, přehazoval jsem zhruba po 45 minutách. Už byla tma tmoucí, když se mi najednou prut rozjel na pastu MB, ale ve vidličce, kterou ryba vyvrátila, a já jen tak tak prut chytil. To nebyl kapřík 45 cm, v proudu si dělal co chtěl, a zdolávání bylo vzhledem k popadaným stromům ve vodě trochu obtížné. Nakonec vše dobře dopadlo a já jsem měl na břehu krásnou cca 4,5 kg jikrnačku. Zdravá, krásná, kulatá ryba, která mě udělala obrovskou radost!

Další záběr již nepřišel, ale byl jsem moc spokojen a tak trochu i pyšný, že jsem na místě, kde jsem nikdy nerybařil, přelstil dvě krásné ryby s našimi produkty. Všem Vám přeji pohodové podzimní dny u vody a zase někdy...

 
 
 
Regenerovat
Srpnové rybaření se ženou

Srpnové rybaření se ženou 😉

V letních měsících, kdy jsou prázdniny v plném proudu a teploty stoupají, není lov zrovna nejideálnější. Přesto jsem se rozhodl vydat na krátkou třídenní rybářskou výpravu na řeku Labe, a to dokonce se svou partnerkou. Týden před odjezdem nám počasí moc nepřálo, neboť nás provázel neustálý déšť ale v  den naší cesty byla předpověď na změnu.  Stoupající tlak,  mi dodal naději, že by se ryby  mohly stát aktivními 😉

Původně jsem zamýšlel vybrat si místo blízko jezu, kde je v létě voda dobře okysličená. Bohužel, toto místo bylo již obsazeno. Prováděl jsem drobné zakrmování pomocí partiklu, umístil pár kuliček MB ve vzdálenosti přibližně 60 metrů a následně jsem nasadil nástrahu na hranu podél břehu. Ryby se nám ukázaly pouze brzy ráno a při západu slunce. Bohužel, během dvou dnů byla aktivita ryb téměř nulová 😪, takže jsem užíval okolní přírodu a klid. Ostatní rybáři kolem mě měli podobné zkušenosti – ryby se prostě nechytaly.

Na poslední večer jsem jako každý den kolem 19:30 udělal nové nástrahy na oba pruty. Na jeden z prutů jsem nasadil novou testovací kuličku HRT, kterou jsem předtím pořádně odmáčel. Unavený od celodenního slunečního záření jsem se kolem desáté hodiny večerní usadil na lehátko, téměř v pohodlném letargickém stavu 😊. V tu chvíli zazněl charakteristický zvuk rybářského prutu, ozývající se jako "rybáááá". Vystřelil jsem ze svého lehátka a moje cívka začala vrčet, zatímco ryba se pokoušela uniknout 😊. Ryba byla opatrně zdolávána, neboť jsem si přál tuto rybu úspěšně vytáhnout – byla to první ryba za tři dny a navíc chycená na novou testovanou kuličku. Podařilo se mi chytit krásného širokého kapra s velikostí o váze přibližně 12 kg, což mi přineslo velkou radost. Jediná ryba této výpravy, avšak ohromně krásná! Chápu, že si můžeš říct: "Tři dny u vody a pouze jedna ryba?" Nicméně řeka není jen kaprodrom 🙂 a každá ulovená ryba má zde zvláštní hodnotu. Takže snad zase někdy v budoucnosti 😉. Přeji vám mnoho rybářských úspěchů a příjemných chvil u vody 🐟.

Kapři v Březnu

Je 24. března, první teplejší víkend a já vyrážím se svojí desetiletou dcerou na první krátkou chytačku na naše oblíbené jezero, přijeli jsme k vodě, rychle vynosili věci z auta a pustili jsme se do zavezení montáží, přitom padla oblíbená otázka mojí dcery: „tati kolik dneska chytíme ryb?“, já odpovídám: „nevím když budou tři, budeme rádi“. První ryba přišla rychle, nestihl jsem ani zavézt třetí prut, říkám si hezký začátek, první kapr 12 kg. Když ho vracím zpět do vody, tak vidím, jak se přes kopce blíží déšť, rychle jdeme postavit bivak a uklidit věci. Přehnala se přeháňka a běžím ven na další záběr, další kapr 12,5 kg v podběráku.

 

Myslel jsem, že teď bude chvíli klid, ale opět mě zvedá z lehátka další záběr, zvedám prut a na dalším prutu také jízda, ještě že jsem měl s sebou skvělou asistentku, obě ryby jsme dostali v pohodě do podložky, dva krásní kapři o celkové váze téměř 27 kg, nádherný duble. Po dvou hodinách u vody jsme měli o jednu rybu více, něž jsem předpovídal a z odpočinkové chytačky se stává maraton. Neuběhne ani půl hodiny a opět běžím k prutu, když už je ryba u podběráku, ukáže se u hladiny a vidím krásného řádkáče, jeho váha byla 14,5 kg.

 

Přichází večer a do našeho skóre přibyli další dva kapři, přemýšlím o tom, jaká nás čeká noc, protože vzbudit moji dceru v noci, je opravdu nelehké, záběry přichází zhruba po hodině, v jednu hodinu ráno je už o 4 kapry více a nechávám jeden prut venku, abych si trochu odpočinul a prospal se. Ráno v 8 hodin opět u prutů a přichází další ryby i celé dopoledne, chystáme se balit a najednou přichází prudká jízda, už na prutu jsem cítil, že to bude něco většího, do podběráku se mu moc nechtělo, ale nakonec krásný šupináč téměř 17 kg byl venku, prut už jsem nezavážel a šli jsme pomalu balit věci z bivaku a čekal jsem, že už ryba žádná nepřijde, ale spletl jsem se, další prudká jízda a na závěr naší chytačky jsme dostali na břeh posledního kapra o váze 16 kg.

 

Takže z naší odpočinkové chytačky se stal opravdu maraton celkem jsme za 20 hodin naší výpravy nachytali 18 ryb o celkové váze přes 220 kg, to se mi ještě nepovedlo a ještě v tomto měsíci. Z nástrah dominovala pop up red hammer a kapří bonbony mix.

24hodinový test MB

Na posledním červnovém víkendu jsem vyrazil na jednu noc na 10 hektarový rybník na severu Čech. Tentokrát jsem si připravil pouze testovací kuličky MB a osvědčené WH, které jsou pro toto období velmi vhodné. Jako pop-up jsem použil Red Hammer a WH Monster a samozřejmě také obalovací pasty.

Po návratu na místo jsem trochu zmokl, ale to k rybaření prostě patří. Zavezl jsem nástrahy na vybraná lovná místa a teď... už jen čekám :-). Svěží vzduch po dešti mi brzy přinesl první záběr, a na břeh se dostal krásný šupináč vážící 15 kilogramů.

Za světla se mi podařilo zdolat ještě kapřího kamaráda, tentokrát úžasného lysce o váze 13 kilogramů. Ryby spolupracovaly, několik jich sice také uniklo, ale to se stává. Při ranním východu sluníčka jsem ještě zdolal jednoho lysce o přibližně 10 kilogramech, a to byl poslední kapří kamarád, kterého jsem během této krátké rybařiny viděl. Nástrahy fungovaly naprosto úžasně, jak samostatně, tak v kombinaci s panáčkem.

Mějte pohodové dny u vody a nezapomeňte udržovat pořádek v přírodě, ona se vám za to odmění :-)

Dva osobáky během pár dnů

Přátelé tyto řádky se mi píší velice dobře.

Nejprve Marek vyrazil na Jihočeskou vodu na týden a hned druhý den mi posílal nádhernou fotku mohutného šupináče, který vážil 17.3kg. Tento rok kluci testují kuličky, které chystám pro vás na příští rok. Dvě dvacítky pod sebou mu přinesly tuhle radost. Bohužel kvůli velké vodě a stále většímu bordelu ve vodě musel chytačku ukončit.

Další osobáček si zvedl také člen našeho Toušbaits teamu Zdenda.

Jako vždy, vyrazil na svoji oblíbenou vodu v okolí, kde už nějaký pátek chytá a má zde chycené nádherné kapry.

To co poslal po první noci, mě vyrazilo dech. Nádherný šupináč o váze 19.2kg. Velice gratuluji. A opět 2 krát 20mm testovací novinka.

Koukněte na tu krásnou rybu.

Nádhera kluci, moc vám to přeji a gratuluji Vám.

Přátelé ať i vám se u vody daří!!! 

 

Zdenkovo chytačka

Ahoj Petře,

 
posílám ti pár fotek z předešlé výpravy. Suprově jsem si zachytal, tentokrát dobře fungovala kombinace Red Hammer s popkou Monster.
 
Díky moc, Zdenál.
 
 
Březnový report z krátkých vycházek s method feederem

Ahoj Petře, posílám slíbený report z dvou krátkých březnových vycházek.

            V půlce tohoto měsíce těsně před kalendářním začátkem jara jsem absolvoval dvě vycházky na pro mě neznámou pískovnu. Počasí vypadalo jako na jaře denní teploty kolem 10 stupnu a prosvítající sluníčko přímo lákalo k vodě. Naštěstí pro mě, rybářů kteří chodí na ryby v týdnu moc nebylo, takže i na vodě kde je o víkendu neskutečný tlak jsme byly pouze v počtu několika rybářů.         Druhá dobrá zpráva krom volného místa byla i doba, kterou jsme na lov měli, od devíti do tří hodin je dost dlouhá doba na slušnou rybařinu. Moje oblíbená technika lovu na takovéto průzkumné vycházky je method feeder. První den jsme vyrazili jen ve dvou. S kamarádem jsme si sedli hned vedle sebe a vyhlásili takovou přátelskou soutěž. Budeme psát body a to takto: bílá ryba za 1 bod, ušlechtilá ryba pod 50cm za 5 bodů a ušlechtilá nad 50cm 10 bodů. Na konci to sečteme ať je nějaká sranda.

             Kamarád chytá klasické závodní krmení a proti němu jsem si vzal česnekové pelety  jednoho slovenského výrobce a tvoji feedrovou směs v příchuti red hammer mango. Na háček jsem zvolil malinké 10mm popup v česnekové příchuti k peletkám a na druhej prut 10mm waftersky v příchuti mango/broskev. Jako záložní plán jsem sebou měl i tvůj dip na boilie red hammer a ananasový sprej vlastní výroby ( na ten nakonec ani nedošlo). Peletky jsem měl připravené od poslední vycházky stačilo lehce dovlhčit a tvoji feedrovou směs jsem rozmíchal boosterem red hammer na method je ta atraktivita navíc znatelná

Už po prvním nahození bylo jasné že ryby jsou na místě cca 40m od břehu, kamarád měl záběry hned zatímco já jsem pruty hodil na 60 a 20m a záběry jsem neměl ačkoli jsme seděli vedle sebe. Bylo my jasné, že rozhodující je vzdálenost na které lovíme, takže jsem hodil pruty taky na 40m a co se nedělo. Kamarád už měl náskok cca 20 bodů díky cejnům a menším kaprům. Ovšem teprve, když naše krmítka ležela kousek od sebe ukázala feedrová směs svojí sílu. Začaly my chodit záběry cca do dvaceti minut a začal ten správný závod.

            Pomalu jsem stahoval náskok, protože většina ryb které jsem chytil byly kapříci přes 50cm. Kamarád se trápil s padáním ryb ale já přišel jen o dvě. Ryby tam byly krásné a pár jsem si jich  vyfotil . Každopádně vycházka se hezky rozjela a ryby chodili na každé nahození jen to chtělo občas chvíli počkat. Do konce vycházky se mi podařilo chytit 11 ks kaprů a s počtem bodů 105 ku 85 jsem vyhrál naši mini soutěž.

Musím taky dopsat, že na česnek mi přišli pouze tři ryby a ten jeden menší byl právě na česnek, všechno ostatní přišlo na mango. S těmito poznatky jsem dorazil domů a hned žhavil telefon a obvolával kamarády kdy tam vyrazíme znovu.

Samozřejmě netrvalo dlouho a další nadšenci se přihlásili k další vycházce na tento revír. Tentokrát nás ale bylo podstatně více sešlo se nás tam ve čtvrtek pět a i ostatních rybářů dost přibylo. Už to nevypadalo tak lákavě jako týden před. Ale i tak jsem měl radost protože u vody s partou kamarádů to vždycky stojí za to. Tentokrát jsem vzal pouze jeden prut na method feeder a druhý hodil bokem na klasickou položenou s kapřím bonbonem a PVA punčochou, kdyby se spletl nějaký ten holdegron.

            Na method feeder jsem si vzal pouze úspěšnou feedrovou směs red hammer v příchuti mango a na háček tentokrát zvolil kapří bonbony v naději, že dokážu presvědčit malinko větší ryby  než posledně. Tentokrát už jsme nezávodili spíš se šli jen tak pobavit a já chtěl zkusit dostat na method něco většího než jen padesátníky. Přípravu krmení jsem udělal stejně jako posledně. Feedrovou směs jsem rozmíchal s trochou boosteru red hammer a na háček jsem dal ½ kapřího bonbonu ořezanou do velikosti cca 10 x 8mm. Na začátek lovu jsem do formičky mezi vrstvy krmení, přímo na nástrahu dával trošku dipu a záběry na sebe nedali dlouho čekat.