Zprávy od vody

Zde pro vás budeme publikovat novinky ze světa rybaření...

Srpnové rybaření se ženou

Srpnové rybaření se ženou 😉

V letních měsících, kdy jsou prázdniny v plném proudu a teploty stoupají, není lov zrovna nejideálnější. Přesto jsem se rozhodl vydat na krátkou třídenní rybářskou výpravu na řeku Labe, a to dokonce se svou partnerkou. Týden před odjezdem nám počasí moc nepřálo, neboť nás provázel neustálý déšť ale v  den naší cesty byla předpověď na změnu.  Stoupající tlak,  mi dodal naději, že by se ryby  mohly stát aktivními 😉

Původně jsem zamýšlel vybrat si místo blízko jezu, kde je v létě voda dobře okysličená. Bohužel, toto místo bylo již obsazeno. Prováděl jsem drobné zakrmování pomocí partiklu, umístil pár kuliček MB ve vzdálenosti přibližně 60 metrů a následně jsem nasadil nástrahu na hranu podél břehu. Ryby se nám ukázaly pouze brzy ráno a při západu slunce. Bohužel, během dvou dnů byla aktivita ryb téměř nulová 😪, takže jsem užíval okolní přírodu a klid. Ostatní rybáři kolem mě měli podobné zkušenosti – ryby se prostě nechytaly.

Na poslední večer jsem jako každý den kolem 19:30 udělal nové nástrahy na oba pruty. Na jeden z prutů jsem nasadil novou testovací kuličku HRT, kterou jsem předtím pořádně odmáčel. Unavený od celodenního slunečního záření jsem se kolem desáté hodiny večerní usadil na lehátko, téměř v pohodlném letargickém stavu 😊. V tu chvíli zazněl charakteristický zvuk rybářského prutu, ozývající se jako "rybáááá". Vystřelil jsem ze svého lehátka a moje cívka začala vrčet, zatímco ryba se pokoušela uniknout 😊. Ryba byla opatrně zdolávána, neboť jsem si přál tuto rybu úspěšně vytáhnout – byla to první ryba za tři dny a navíc chycená na novou testovanou kuličku. Podařilo se mi chytit krásného širokého kapra s velikostí o váze přibližně 12 kg, což mi přineslo velkou radost. Jediná ryba této výpravy, avšak ohromně krásná! Chápu, že si můžeš říct: "Tři dny u vody a pouze jedna ryba?" Nicméně řeka není jen kaprodrom 🙂 a každá ulovená ryba má zde zvláštní hodnotu. Takže snad zase někdy v budoucnosti 😉. Přeji vám mnoho rybářských úspěchů a příjemných chvil u vody 🐟.

Kapři v Březnu

Je 24. března, první teplejší víkend a já vyrážím se svojí desetiletou dcerou na první krátkou chytačku na naše oblíbené jezero, přijeli jsme k vodě, rychle vynosili věci z auta a pustili jsme se do zavezení montáží, přitom padla oblíbená otázka mojí dcery: „tati kolik dneska chytíme ryb?“, já odpovídám: „nevím když budou tři, budeme rádi“. První ryba přišla rychle, nestihl jsem ani zavézt třetí prut, říkám si hezký začátek, první kapr 12 kg. Když ho vracím zpět do vody, tak vidím, jak se přes kopce blíží déšť, rychle jdeme postavit bivak a uklidit věci. Přehnala se přeháňka a běžím ven na další záběr, další kapr 12,5 kg v podběráku.

 

Myslel jsem, že teď bude chvíli klid, ale opět mě zvedá z lehátka další záběr, zvedám prut a na dalším prutu také jízda, ještě že jsem měl s sebou skvělou asistentku, obě ryby jsme dostali v pohodě do podložky, dva krásní kapři o celkové váze téměř 27 kg, nádherný duble. Po dvou hodinách u vody jsme měli o jednu rybu více, něž jsem předpovídal a z odpočinkové chytačky se stává maraton. Neuběhne ani půl hodiny a opět běžím k prutu, když už je ryba u podběráku, ukáže se u hladiny a vidím krásného řádkáče, jeho váha byla 14,5 kg.

 

Přichází večer a do našeho skóre přibyli další dva kapři, přemýšlím o tom, jaká nás čeká noc, protože vzbudit moji dceru v noci, je opravdu nelehké, záběry přichází zhruba po hodině, v jednu hodinu ráno je už o 4 kapry více a nechávám jeden prut venku, abych si trochu odpočinul a prospal se. Ráno v 8 hodin opět u prutů a přichází další ryby i celé dopoledne, chystáme se balit a najednou přichází prudká jízda, už na prutu jsem cítil, že to bude něco většího, do podběráku se mu moc nechtělo, ale nakonec krásný šupináč téměř 17 kg byl venku, prut už jsem nezavážel a šli jsme pomalu balit věci z bivaku a čekal jsem, že už ryba žádná nepřijde, ale spletl jsem se, další prudká jízda a na závěr naší chytačky jsme dostali na břeh posledního kapra o váze 16 kg.

 

Takže z naší odpočinkové chytačky se stal opravdu maraton celkem jsme za 20 hodin naší výpravy nachytali 18 ryb o celkové váze přes 220 kg, to se mi ještě nepovedlo a ještě v tomto měsíci. Z nástrah dominovala pop up red hammer a kapří bonbony mix.

24hodinový test MB

Na posledním červnovém víkendu jsem vyrazil na jednu noc na 10 hektarový rybník na severu Čech. Tentokrát jsem si připravil pouze testovací kuličky MB a osvědčené WH, které jsou pro toto období velmi vhodné. Jako pop-up jsem použil Red Hammer a WH Monster a samozřejmě také obalovací pasty.

Po návratu na místo jsem trochu zmokl, ale to k rybaření prostě patří. Zavezl jsem nástrahy na vybraná lovná místa a teď... už jen čekám :-). Svěží vzduch po dešti mi brzy přinesl první záběr, a na břeh se dostal krásný šupináč vážící 15 kilogramů.

Za světla se mi podařilo zdolat ještě kapřího kamaráda, tentokrát úžasného lysce o váze 13 kilogramů. Ryby spolupracovaly, několik jich sice také uniklo, ale to se stává. Při ranním východu sluníčka jsem ještě zdolal jednoho lysce o přibližně 10 kilogramech, a to byl poslední kapří kamarád, kterého jsem během této krátké rybařiny viděl. Nástrahy fungovaly naprosto úžasně, jak samostatně, tak v kombinaci s panáčkem.

Mějte pohodové dny u vody a nezapomeňte udržovat pořádek v přírodě, ona se vám za to odmění :-)

Dva osobáky během pár dnů

Přátelé tyto řádky se mi píší velice dobře.

Nejprve Marek vyrazil na Jihočeskou vodu na týden a hned druhý den mi posílal nádhernou fotku mohutného šupináče, který vážil 17.3kg. Tento rok kluci testují kuličky, které chystám pro vás na příští rok. Dvě dvacítky pod sebou mu přinesly tuhle radost. Bohužel kvůli velké vodě a stále většímu bordelu ve vodě musel chytačku ukončit.

Další osobáček si zvedl také člen našeho Toušbaits teamu Zdenda.

Jako vždy, vyrazil na svoji oblíbenou vodu v okolí, kde už nějaký pátek chytá a má zde chycené nádherné kapry.

To co poslal po první noci, mě vyrazilo dech. Nádherný šupináč o váze 19.2kg. Velice gratuluji. A opět 2 krát 20mm testovací novinka.

Koukněte na tu krásnou rybu.

Nádhera kluci, moc vám to přeji a gratuluji Vám.

Přátelé ať i vám se u vody daří!!! 

 

Zdenkovo chytačka

Ahoj Petře,

 
posílám ti pár fotek z předešlé výpravy. Suprově jsem si zachytal, tentokrát dobře fungovala kombinace Red Hammer s popkou Monster.
 
Díky moc, Zdenál.
 
 
Březnový report z krátkých vycházek s method feederem

Ahoj Petře, posílám slíbený report z dvou krátkých březnových vycházek.

            V půlce tohoto měsíce těsně před kalendářním začátkem jara jsem absolvoval dvě vycházky na pro mě neznámou pískovnu. Počasí vypadalo jako na jaře denní teploty kolem 10 stupnu a prosvítající sluníčko přímo lákalo k vodě. Naštěstí pro mě, rybářů kteří chodí na ryby v týdnu moc nebylo, takže i na vodě kde je o víkendu neskutečný tlak jsme byly pouze v počtu několika rybářů.         Druhá dobrá zpráva krom volného místa byla i doba, kterou jsme na lov měli, od devíti do tří hodin je dost dlouhá doba na slušnou rybařinu. Moje oblíbená technika lovu na takovéto průzkumné vycházky je method feeder. První den jsme vyrazili jen ve dvou. S kamarádem jsme si sedli hned vedle sebe a vyhlásili takovou přátelskou soutěž. Budeme psát body a to takto: bílá ryba za 1 bod, ušlechtilá ryba pod 50cm za 5 bodů a ušlechtilá nad 50cm 10 bodů. Na konci to sečteme ať je nějaká sranda.

             Kamarád chytá klasické závodní krmení a proti němu jsem si vzal česnekové pelety  jednoho slovenského výrobce a tvoji feedrovou směs v příchuti red hammer mango. Na háček jsem zvolil malinké 10mm popup v česnekové příchuti k peletkám a na druhej prut 10mm waftersky v příchuti mango/broskev. Jako záložní plán jsem sebou měl i tvůj dip na boilie red hammer a ananasový sprej vlastní výroby ( na ten nakonec ani nedošlo). Peletky jsem měl připravené od poslední vycházky stačilo lehce dovlhčit a tvoji feedrovou směs jsem rozmíchal boosterem red hammer na method je ta atraktivita navíc znatelná

Už po prvním nahození bylo jasné že ryby jsou na místě cca 40m od břehu, kamarád měl záběry hned zatímco já jsem pruty hodil na 60 a 20m a záběry jsem neměl ačkoli jsme seděli vedle sebe. Bylo my jasné, že rozhodující je vzdálenost na které lovíme, takže jsem hodil pruty taky na 40m a co se nedělo. Kamarád už měl náskok cca 20 bodů díky cejnům a menším kaprům. Ovšem teprve, když naše krmítka ležela kousek od sebe ukázala feedrová směs svojí sílu. Začaly my chodit záběry cca do dvaceti minut a začal ten správný závod.

            Pomalu jsem stahoval náskok, protože většina ryb které jsem chytil byly kapříci přes 50cm. Kamarád se trápil s padáním ryb ale já přišel jen o dvě. Ryby tam byly krásné a pár jsem si jich  vyfotil . Každopádně vycházka se hezky rozjela a ryby chodili na každé nahození jen to chtělo občas chvíli počkat. Do konce vycházky se mi podařilo chytit 11 ks kaprů a s počtem bodů 105 ku 85 jsem vyhrál naši mini soutěž.

Musím taky dopsat, že na česnek mi přišli pouze tři ryby a ten jeden menší byl právě na česnek, všechno ostatní přišlo na mango. S těmito poznatky jsem dorazil domů a hned žhavil telefon a obvolával kamarády kdy tam vyrazíme znovu.

Samozřejmě netrvalo dlouho a další nadšenci se přihlásili k další vycházce na tento revír. Tentokrát nás ale bylo podstatně více sešlo se nás tam ve čtvrtek pět a i ostatních rybářů dost přibylo. Už to nevypadalo tak lákavě jako týden před. Ale i tak jsem měl radost protože u vody s partou kamarádů to vždycky stojí za to. Tentokrát jsem vzal pouze jeden prut na method feeder a druhý hodil bokem na klasickou položenou s kapřím bonbonem a PVA punčochou, kdyby se spletl nějaký ten holdegron.

            Na method feeder jsem si vzal pouze úspěšnou feedrovou směs red hammer v příchuti mango a na háček tentokrát zvolil kapří bonbony v naději, že dokážu presvědčit malinko větší ryby  než posledně. Tentokrát už jsme nezávodili spíš se šli jen tak pobavit a já chtěl zkusit dostat na method něco většího než jen padesátníky. Přípravu krmení jsem udělal stejně jako posledně. Feedrovou směs jsem rozmíchal s trochou boosteru red hammer a na háček jsem dal ½ kapřího bonbonu ořezanou do velikosti cca 10 x 8mm. Na začátek lovu jsem do formičky mezi vrstvy krmení, přímo na nástrahu dával trošku dipu a záběry na sebe nedali dlouho čekat.

Lednová vycházka
Ahojky,
začátek roku 2023 byl ve znamení teplého počasí, proto jsem se moc těšil, až budu moct vyrazit k vodě a nakonec se mi to druhý týden v lednu povedlo. Na toto zimní období jsem si připravil dva pruty. Jeden na položenou a jeden na feeder s tím, že jako krmítkovou směs jsem použil metod Red Hammer příchuť česnek a rozemleté kuličky White Hammer, které mi zbyly z loňského roku. Tyto jsem ještě přelil boostrem mango meruňka a udělal PVA bonbóny. 
 Vybral jsem místo na Labi, kde je klidnější voda. Krásné lednové slunečné počasí dávalo naději nějaké ryby. Nejdříve jsem navnadil prut na položenou s testovací kuličkou doplněnou PVA s mini peletkami Red Hammer a začal připravovat feederový prut. Po necelých 15 minutách už jsem měl jízdu. Nechtěl jsem tomu věřit, že kapřík okolo 40 cm si zobnul testovací kuličku.
Od té doby jsem na oba pruty postupně zdolal asi 12 kapříků do 45cm. Nebyli to žádný obři, ale moc potěšili. Věřím že metod udělal svou práci tak jak měl.
Okolní rybáři také dělali ryby, ale já jsem byl nadmíru spokojen. Krásný lednový den jsem zakončil při setmění a když jsem si prohlížel fotografie, s překvapením jsem zjistil, že jsem jednoho dorostence chytil 2x. Rybářím dlouho, ale toto se mi ještě nepovedlo. 
 
 
Přeji Vám Všem krásné zimní úlovky a u vody pohodu a klídek.
Tomův říjnový příběh z Labe

 

 Ahoj, koncem října jsme vyrazili na 3 noci na Labe, pokusit se ulovit nějakou pěknou rybu.

Já přijel na naše místo trošku dřív, protože byla mlha. Začal jsem vybalovat věci a vidím, jak se sjíždějí jeden rybář za druhým. Říkal jsem si, že to není moc dobrý, když tu bude nespočet silonu ve vodě, ale věděl jsem že máme sebou Red Hammer :). Teď na podzim je ten správný čas pro tuto nástrahu a vím, že opravdu funguje.

Našel jsem si trošičku jiné místo než jsem doposud chytal .Byly tam takové hrany, kde jsem tušil že to bude dobré a na to místo jsem krmil pouze  Boilies Red Hammer nakrájené na půl a pár kuliček celých. První záběr přichází až druhý den ráno. Kapr, který měl poctivých 10 kilo přišel na jednu sólo kuličku a proto jsem se rozhodl předělat i druhou montáž pouze na jednu kuličku. Ráno a večer jsem nakrmil dvě lopatky, aby to místo stále bylo aktivní. Večer přichází záběr, kapr taky cca 10 kilo, podobný jak ten první. Věděl jsem, že místo jsem zvolil dobře. Dokrmil jsem po záběru a jdu si lehnout.

Další ráno se to opět rozjelo. Další jízda a zase kapr 10 kilo. Byl sice  menší, ale zato  měl  větší břicho.  Byla sobota dopoledne a přemýšlíme, jestli zůstaneme do neděle nebo ne.

Já ale věděl že to prostě musí přijít!!! Poslední noc, zůstali jsme!!! Dokrmili jsme to stejné místo dalším krmením. Teď už jen čekat. Večer se ale nic nestalo a tak jsem si říkal, že  to přijde ráno. A opravdu to ráno přišlo!!!

Neskutečná jízda!!! Běžím k prutu, beru ho do rukou a nemohu pomalu nic dělat. Ryba si bere stále a stále z cívky a já ji nemohu zastavit. Říkám si "to bude velikej kapr" A také že ano. Souboj trval dobrých 25 minut. Když jsem ho uviděl byl opravdu velký. Ne!!! Byl obrovský!!!! Samozřejmě se mi rozklepaly kolena a snad i celé nohy, když jsem ho viděl před podběrákem. Vše dopadlo dobře a kapra jsem podebral. Říkám si "to není možný"  poslední ráno a takový obr. Po zvážení měl tento mohutný šupináč 20kg. Můj další osobák na Labi a na Red Hammer . A to mě těší ještě o to více.

Ať se vám u vody všem daří, ahoj Tom.

Rekordní ryba

Přátelé, zřejmě rekordní ryba se povedla ulovit rybářovi Pavlovi!!!

Zatím to vypadá na nejtěžší rybu ulovenou na produkty Toušbaits a konkrétně na boilies White Hammer.

 Jak mi Pavel napsal : Úspěšně jsem doma zapomněl Red Hammer a proto jsem chytal na řadu White Hammer.

Kapr vážil 23 kg!!!

Další krásný kapr 20kg+ přišel v noci a pár menších k němu.

Děkuji moc, tohle je zakončení sezóny jak blázen ????

 

CT Voňavý kule na závodech
Ahoj Petře. Posílám krátkou zprávu od vody.
Na konci října jsme se spolu s kamarády Tondou a Davidem jako tým CT Voňavý kule zúčastnili 120h závodu v lovu kapra. Strategie byla rozdělena tak,  že každý si bude držet jeden prut a čtvrtý bude společný.
 
Já si na svůj prut zvolil boilies white hammer a red hammer, protože na této vodě jsem na ně měl dříve úspěchy. White hammer šel na prut hned od začátku závodu, ale bohužel průměrný los a rybí neaktivita nás prvních 30h pěkně potrápili. Naštěstí se mi potvrdilo moje tušení a hned první ryba na našem úlovkovém lístku byla chycena na samostatnou kuličku white hammer ve velikosti 24mm. Pak už  se závod rozjel a s ustálením tlaku se zvýšila i rybí aktivita. Krom jednoho prutu nám chodili záběry na všechny, takže jsme třetí den měli naplněný plný počet bodovaných ryb. Od této chvíle bylo na čase začít cílit na velkou rybu a proto jsem se rozhodl pro použití druhé příchutě kterou jsem si sebou vzal. Nastražil jsem pod háček 24mm kuličku Red Hammru spolu s 16mm popkou Red Hammer original a v noci se podařil krásný 18kg lysec s obrovským břichem,
 
ze kterého úplně tekla červená kaše.  Zkrátka a dobře oba druhy boiliesu od Toušbaits měly podíl na našem umístění a ačkoli jsme vybojovali pouze nepopulární 4. místo, jsme spokojení s tím, jak jsme se poprali s podmínkami na místě a hlavně jak jsme si užili společné rybaření v přátelské a zdravě konkurenční atmosféře. Závěrem chci pogratulovat vítězům, ke krásným úlovkům. Holt někdy ani ta nejlepší kulička nestačí a je potřeba i to štěstíčko. Za CT Voňavý kule  zdraví Honza "mates ".