Zprávy od vody

Zde pro vás budeme publikovat novinky ze světa rybaření...

Lednová vycházka
Ahojky,
začátek roku 2023 byl ve znamení teplého počasí, proto jsem se moc těšil, až budu moct vyrazit k vodě a nakonec se mi to druhý týden v lednu povedlo. Na toto zimní období jsem si připravil dva pruty. Jeden na položenou a jeden na feeder s tím, že jako krmítkovou směs jsem použil metod Red Hammer příchuť česnek a rozemleté kuličky White Hammer, které mi zbyly z loňského roku. Tyto jsem ještě přelil boostrem mango meruňka a udělal PVA bonbóny. 
 Vybral jsem místo na Labi, kde je klidnější voda. Krásné lednové slunečné počasí dávalo naději nějaké ryby. Nejdříve jsem navnadil prut na položenou s testovací kuličkou doplněnou PVA s mini peletkami Red Hammer a začal připravovat feederový prut. Po necelých 15 minutách už jsem měl jízdu. Nechtěl jsem tomu věřit, že kapřík okolo 40 cm si zobnul testovací kuličku.
Od té doby jsem na oba pruty postupně zdolal asi 12 kapříků do 45cm. Nebyli to žádný obři, ale moc potěšili. Věřím že metod udělal svou práci tak jak měl.
Okolní rybáři také dělali ryby, ale já jsem byl nadmíru spokojen. Krásný lednový den jsem zakončil při setmění a když jsem si prohlížel fotografie, s překvapením jsem zjistil, že jsem jednoho dorostence chytil 2x. Rybářím dlouho, ale toto se mi ještě nepovedlo. 
 
 
Přeji Vám Všem krásné zimní úlovky a u vody pohodu a klídek.
Tomův říjnový příběh z Labe

 

 Ahoj, koncem října jsme vyrazili na 3 noci na Labe, pokusit se ulovit nějakou pěknou rybu.

Já přijel na naše místo trošku dřív, protože byla mlha. Začal jsem vybalovat věci a vidím, jak se sjíždějí jeden rybář za druhým. Říkal jsem si, že to není moc dobrý, když tu bude nespočet silonu ve vodě, ale věděl jsem že máme sebou Red Hammer :). Teď na podzim je ten správný čas pro tuto nástrahu a vím, že opravdu funguje.

Našel jsem si trošičku jiné místo než jsem doposud chytal .Byly tam takové hrany, kde jsem tušil že to bude dobré a na to místo jsem krmil pouze  Boilies Red Hammer nakrájené na půl a pár kuliček celých. První záběr přichází až druhý den ráno. Kapr, který měl poctivých 10 kilo přišel na jednu sólo kuličku a proto jsem se rozhodl předělat i druhou montáž pouze na jednu kuličku. Ráno a večer jsem nakrmil dvě lopatky, aby to místo stále bylo aktivní. Večer přichází záběr, kapr taky cca 10 kilo, podobný jak ten první. Věděl jsem, že místo jsem zvolil dobře. Dokrmil jsem po záběru a jdu si lehnout.

Další ráno se to opět rozjelo. Další jízda a zase kapr 10 kilo. Byl sice  menší, ale zato  měl  větší břicho.  Byla sobota dopoledne a přemýšlíme, jestli zůstaneme do neděle nebo ne.

Já ale věděl že to prostě musí přijít!!! Poslední noc, zůstali jsme!!! Dokrmili jsme to stejné místo dalším krmením. Teď už jen čekat. Večer se ale nic nestalo a tak jsem si říkal, že  to přijde ráno. A opravdu to ráno přišlo!!!

Neskutečná jízda!!! Běžím k prutu, beru ho do rukou a nemohu pomalu nic dělat. Ryba si bere stále a stále z cívky a já ji nemohu zastavit. Říkám si "to bude velikej kapr" A také že ano. Souboj trval dobrých 25 minut. Když jsem ho uviděl byl opravdu velký. Ne!!! Byl obrovský!!!! Samozřejmě se mi rozklepaly kolena a snad i celé nohy, když jsem ho viděl před podběrákem. Vše dopadlo dobře a kapra jsem podebral. Říkám si "to není možný"  poslední ráno a takový obr. Po zvážení měl tento mohutný šupináč 20kg. Můj další osobák na Labi a na Red Hammer . A to mě těší ještě o to více.

Ať se vám u vody všem daří, ahoj Tom.

Rekordní ryba

Přátelé, zřejmě rekordní ryba se povedla ulovit rybářovi Pavlovi!!!

Zatím to vypadá na nejtěžší rybu ulovenou na produkty Toušbaits a konkrétně na boilies White Hammer.

 Jak mi Pavel napsal : Úspěšně jsem doma zapomněl Red Hammer a proto jsem chytal na řadu White Hammer.

Kapr vážil 23 kg!!!

Další krásný kapr 20kg+ přišel v noci a pár menších k němu.

Děkuji moc, tohle je zakončení sezóny jak blázen ????

 

CT Voňavý kule na závodech
Ahoj Petře. Posílám krátkou zprávu od vody.
Na konci října jsme se spolu s kamarády Tondou a Davidem jako tým CT Voňavý kule zúčastnili 120h závodu v lovu kapra. Strategie byla rozdělena tak,  že každý si bude držet jeden prut a čtvrtý bude společný.
 
Já si na svůj prut zvolil boilies white hammer a red hammer, protože na této vodě jsem na ně měl dříve úspěchy. White hammer šel na prut hned od začátku závodu, ale bohužel průměrný los a rybí neaktivita nás prvních 30h pěkně potrápili. Naštěstí se mi potvrdilo moje tušení a hned první ryba na našem úlovkovém lístku byla chycena na samostatnou kuličku white hammer ve velikosti 24mm. Pak už  se závod rozjel a s ustálením tlaku se zvýšila i rybí aktivita. Krom jednoho prutu nám chodili záběry na všechny, takže jsme třetí den měli naplněný plný počet bodovaných ryb. Od této chvíle bylo na čase začít cílit na velkou rybu a proto jsem se rozhodl pro použití druhé příchutě kterou jsem si sebou vzal. Nastražil jsem pod háček 24mm kuličku Red Hammru spolu s 16mm popkou Red Hammer original a v noci se podařil krásný 18kg lysec s obrovským břichem,
 
ze kterého úplně tekla červená kaše.  Zkrátka a dobře oba druhy boiliesu od Toušbaits měly podíl na našem umístění a ačkoli jsme vybojovali pouze nepopulární 4. místo, jsme spokojení s tím, jak jsme se poprali s podmínkami na místě a hlavně jak jsme si užili společné rybaření v přátelské a zdravě konkurenční atmosféře. Závěrem chci pogratulovat vítězům, ke krásným úlovkům. Holt někdy ani ta nejlepší kulička nestačí a je potřeba i to štěstíčko. Za CT Voňavý kule  zdraví Honza "mates ".
 
 
 
Danovo příběh

Další nezapomenutelný zážitek, o který se s vámi musím podělit!

Všichni poslední dobou jezdí na kapry na Orlík, na kterém se teď dají nachytat opravdu trofejní ryby. Velkou zásluhu na tom má to, že hladina vody je přibližně o nějakých 12m níž a ryby jsou tím pádem na menší ploše a dají se o něco snáze lovit. A taky je spousta volného místa po březích. Tak jsme si s kamarádem řekli, že ten Orlík taky poprvé zkusíme. Jelikož ho vůbec neznáme, tak jsme si na slepo vytipovali podle map místa, na kterých bychom chtěli pár dní být. Konečně tu byl čtvrtek, auto naložené až po střechu a my vyrazili. Oba dva jsme se cestou nemohli dočkat, až tam konečně dorazíme. Po příjezdu k prvnímu vytipovanému místu nám úsměvy rychle opadly. Cestu dál nám totiž znemožnila závora, se kterou jsme ani jeden nepočítal. Nadšení z nás pomalu opadalo, s hrůzou v obličeji jsme otočili auto, vydali se na druhé vytipované místo a modlili se, aby to vyšlo. Bohužel ani druhé místo nám nezlepšilo náladu, ba právě naopak. Dostali jsme se k tak strmé a nerovné cestě, se kterou by měl problém i tank. Přepadla nás hrůza a nastala ona obávaná otázka - ,,NO A CO TEĎ?!"
Byli jsme velice omezení tím, že jsme neměli člun, na který bychom naložili všechny věci a přejeli si po vodě, museli jsme hledat místa, kde se dá nechat auto kousek od vody a věci odnosit. Po konzultaci s ,,přítelem na telefonu" jsme, ač teda neradi, kývli na to, že to zkusíme u Podolského mostu. Moc se nám ta možnost nelíbila, protože nám bylo jasné, že to bude opravdu hodně frekventované místo, ale neměli jsme moc na výběr. Byli jsme tedy na místě a po obhlédnutí břehu jsme věděli, že budeme muset věci nosit daleko, protože ne všude se dalo kvůli bahnu dostat až k vodě. Za dvě hodiny jsme měli postavený bivak a mohli si konečně trochu oddechnout. To jsme ale nevěděli, co dalšího na nás ještě čeká. Po chvíli se objevil další rybář, který si bez jediného slova začal stavět bivak skoro vedle nás, i když písečná pláž byla opravu hodně velká. Nějak jsme to ,,kousli" a neřešili. Přišel čas jet na vodu a zmapovat si dno. V té chvíli nás čekalo další zklamání, protože sonar ukazoval, že hloubka na našem lovném místě je maximálně jen 4m. Byli jsme zklamaní, protože jsme čekali, že budeme chytat minimálně na hloubce 10m a víc. Zavezli jsme tedy montáže a doufali. Do konce povolené doby lovu se nic nestalo a my šli spát s nadějí, že další den bude lepší. Opak byl bohužel pravdou. Nastal pátek, svátek, lidi měli volno a u vody se to jimi jen hemžilo. I když nám to vadilo, dělali jsme, jako že nám to nevadí. Před obědem se na vodě objevil starší pán na lodi, bez jediného slova s velkým rachotem spustil kotvu nad naše montáže a začal vláčet. Zaťali jsme zuby a polkli sprostá slova, protože v tak malé hloubce to ryby jistě vyplašilo. Po pár hodech kotvu opět s rachotem vytáhl a jel pryč. Mysleli jsme si, že tím to skončilo, ale neskončilo. Chvíli po něm se objevili dva vláčkaři na belly boatu. Opět se jim záhadně líbilo naše lovné místo. Když jsme těžce polkli i tohle, tak se do pár minut objevil vodní skútr a to pro nás byla poslední kapka. V minutě jsme začali balit s myšlenkou, že tady nebudeme už ani minutu. Jsme zvyklí na klid, tohle pro nás byl moc hořký šálek kávy i přes to, že byla šance zde ulovit vážně pěknou rybu. Opustili jsme tedy Orlík se slovy, že pokud se sem ještě podíváme, tak určitě s velkým člunem a možností přejet si na odlehlé místo.

Cestu na nové místo jsem začal se slovy - ,,ZMĚNA MÍSTA, RYBA JISTÁ!"

Vyrazili jsme tedy na jiné místo na řeku a jiný revír a těšili se. Po příjezdu na místo jsme měli skvělé pocity, protože na místě, které jsme si vybrali nikdo nebyl. Vybalili jsme věci, postavili bivak, připravili krmení, zmapovali dno, zavezli montáže, všechno šlo parádně. Záběr ten den ale nepřišel.
V sobotu ráno jsme se vzbudili, zavezli montáže a doufali.
Přesně v 7:55 to přišlo! Pípl mi příposlech, cívka se točila div se z ní nekouřilo, vzal jsem prut do ruky a cítil jsem to, co ještě nikdy. To byl tah, takový jsem ještě nezažil! Ryba moc dobře věděla, jakou má sílu a dala mi to náležitě najevo. Po 20 minutách opravdu vyčerpávajícího souboje, při kterém už jsem necítil vůbec ruku, ve které jsem držel prut, se na hladině ukázal obří kapr! Nohy se mi roztřásly štěstím, protože jsem hned věděl, že tohle je ryba, na kterou nikdy nezapomenu! Osobní rekord!
Po zvážení a odečtení saku jsem tomu nechtěl uvěřit...
Neskutečných 17,5 kg vážící a 96 cm dlouhý, naprosto úžasný šupinatý nádhery v nejlepší kondici!

Svatý Petře, děkuji!

Zobnul si jak jinak než 20mm RED HAMMER pop up s peletkami RED HAMMER v PVA na bezchybně fungujícím ronnie rigu. Háček seděl pevně v koutku ve spodním pysku.

Obrovský díky, Peťo! Bez tebe bych tenhle poklad nechytil. Tvoje produkty jsou prostě TOP!

Sraz Testerů a příznivců značky Toušbaits

V polovině října se na jedné pískovně nedaleko Pardubic uskutečnil sraz Testerů značky Toušbaits.

Pro mně osobně to byla příjemná akce, od které jsem hlavně čekal, že konečně poznám osobně kluky, se kterými jsem si do té doby jen psal, nebo volal.

Všichni přítomní přijeli tak jak měli, takže nenastala žádná komplikace.

Pískovna "pro mě vlastně "neznámá voda" vypadala dobře. Na jedné straně chytací místa, poměrně slušná a na druhé straně tráva, stromy a klid. Slušné místo, které prý ukrývá i slušné ryby. Legendy praví i o 30ti kilových kaprech.

Jestli je to pravda měly prověřit dvě noci a 10 prutů.

Parta a kluci byli fajnoví a vypovídalo o tom i to, že spát jsme šli kolem třetí hodiny ráno. No prostě, než rybáři vše proberou, to chvilku trvá. Dokonce mě kluci přivedli i na myšlenku nových koulí. 

Za sebe mohu říct, že jsem si moc přál abych viděl na živo rybu, kterou někdo z kluků chytne. To se splnilo, protože jako první rybu chytil Robert a zabrala myslím kolem půl desáté večer. Byl to krásný a mohutný lysec.

 

 

To byl ten večer ale také poslední kontakt s rybou. Ne nadarmo domácí hráč Honza tvrdil, že zde chytit kapra není zas až tak jednoduché a to se i potvrdilo.

Druhý den jsme si všichni opět vyměňovali naše zkušenosti z různých míst od vody a bylo velice zajímavé, jak každý z nás mé úplně jiné strategie lovu, ale ve výsledku, každý ty ryby nachytá. 

 

 Jelikož jsem měl další povinnosti, tak v sobotu odpoledne jsem kluky opustil a odjel domů.

Ještě cestou mi přišla fotka s nádhernou rybou ulovenou, která ale měla cizí montáž v tlamě a zamotala se klukům do prutů do vlasce a oni ji se štěstím vytáhli. Vykulil jsem oči a málem naboural. Nádherně stavěný šupináč. No, musel to být zajímavý  souboj s takovou rybou. 

V neděli ráno když jsem zapnul telefon, jsem se nestačil divit. 

Všichni si tu svoji rybu chytli, za což jsem byl velice rád a věřím že se tak splnil takový malinký pomyslný sen všem co se zúčastnili.

 

White hammer ukázal svojí sílu až druhý den a Honza zdolal tři kousky. 

 

 

 

Příběhy od vody a celkově z přírody jsou ty nejkrásnější. Užívejte si těchto chvil, jako by měly být ty poslední, jen tak můžete říct, že jste nežili zbytečně.

Ať se vám všem daří u vody i v životě. A klukům za vše moc a moc děkuji!!!

Orlík v srpnu

Kapři z Orlíku 15

Ahoj všem přátelé. Tak konečně se mi povedlo zprovoznit i tuto rubriku a mohu vám slíbit, že odedneška budu zde zveřejňovat mé, ale i vaše příběhy od vody, společně s fotkami a odkazy na videa.

Měl jsem možnost jet ke konci srpna na další orlickou výpravu, kde si se mnou zachytali i dva kamarádi. Nejzajímavější bylo i to, že hned první noc jsem dostal 6 záběrů. 

Od samého začátku jsem držel jednoduchou strategii krmení. Na jednom místě, které jsem si nejdříve prohledal echolotem, jsem krmil jen a pouze produkty Toušbaits, a zde jsem chytal hlavně na  boilies White Hammer společně s novou pop up Monster. Druhý chytací místo jsem si zvolil zase trochu jinde s tím, že zde budu pouze krmit peletami a chytat na ně.

Jak jsem již psal, během první noci jsem dostal 6 záběrů - co ale bylo zajímavé, to byla během 14 dnů ta nejlepší noc. Pak už v noci záběry chodily sporadicky a stalo se, že také byla noc úplně bez akce. Co ale fungovalo dobře byly rána. Většinou ráno to vždy nějaký ten orlický mohykán rozjel.

Tento kapr byl mezi prvními dopoledními a hned tak krásný

Takto jsem obaloval vždy boilies. Vždy jsem to ještě zabalil do obalovačky několika druhů, mám to totiž vyzkoušené, že to dobře funguje a zejména když chci selektovat větší rybu, nebo mít jistotu, aby tam ty koule vydržely déle

Kapři brali a nemělo to chybu. Průběžně to jezdilo na pelety i na koule. Musím ale říci, že pelety v této vodě fungovaly lépe. Někdy se ale chystám napsat něco o nadměrném používání pelet a jejich myslím si škodlivém vlivu na ryby.... Ale to až jindy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Povedlo se mi vyfotit i pár zajímavých fotek. Jednou z nich je i Kapřivec. Je to vlastně cizopasník, který napadá hlavně kapry. Začínám se s ním setkávat čím dál více, tak snad se nemusím ještě znepokojovat nějaké invaze. Pak to také byl roztrhaný malý sumec - zřejmě od štiky a také probíhala akce na záchranu škeblí.

Trvalo to myslím 5 dnů a najednou to přišlo....

Na několik hodin se odmlčely pípáky, ale to vše se stalo kvůli tomu aby na lovném místě byl klid a mohla tam přijet ta správná ryba. A přijela. Přátelé povedl se mi již podruhé letos chytit kapra přes 20 kg.  Krásně stavěný šupináč, Orlický tank. Měl jsem z této ryby obrovskou radost.

Další den přišla zase tato nádherná 13 kilová ryba. Valil jsem oči, protože to jsem nečekal.

V polovině výpravy moje fenka Anny měla ty nejlepší dny na krytí, tak se nedalo svítit a musel jsem jet. Míra, který akorát přijel mi ohlídal pruty a my vyrazili po dvakrát neúspěšné Praze do Hradce Králové. Tam bylo během pár minut hotovo a já mohl, celý natěšený se vrátit zpět k rybaření. Mimochodem zatím vše vypadá, že se povedlo a Anny v sobě má štěňátka.

Míra také nezahálel a když jsem přijel, měl už několik krásných ryb.

Byly dny, kdy se to na peletu ani nehlo a dobře fungovalo boilies. Pak ale zase bylo období, kdy to bylo naopak, proto strategie kterou jsem zvolil na začátku byla fungující po celou dobu a tak nějak by se dalo říci, že se záběry střídaly v různých intervalech.

Nádherně jsme si to vše užili, myslím že úplně všichni a za sebe se už těším zase na další pobyt u vody. Přátelé mějte se všichni moc fajn.