Srpnové rybaření se ženou

Srpnové rybaření se ženou 😉

V letních měsících, kdy jsou prázdniny v plném proudu a teploty stoupají, není lov zrovna nejideálnější. Přesto jsem se rozhodl vydat na krátkou třídenní rybářskou výpravu na řeku Labe, a to dokonce se svou partnerkou. Týden před odjezdem nám počasí moc nepřálo, neboť nás provázel neustálý déšť ale v  den naší cesty byla předpověď na změnu.  Stoupající tlak,  mi dodal naději, že by se ryby  mohly stát aktivními 😉

Původně jsem zamýšlel vybrat si místo blízko jezu, kde je v létě voda dobře okysličená. Bohužel, toto místo bylo již obsazeno. Prováděl jsem drobné zakrmování pomocí partiklu, umístil pár kuliček MB ve vzdálenosti přibližně 60 metrů a následně jsem nasadil nástrahu na hranu podél břehu. Ryby se nám ukázaly pouze brzy ráno a při západu slunce. Bohužel, během dvou dnů byla aktivita ryb téměř nulová 😪, takže jsem užíval okolní přírodu a klid. Ostatní rybáři kolem mě měli podobné zkušenosti – ryby se prostě nechytaly.

Na poslední večer jsem jako každý den kolem 19:30 udělal nové nástrahy na oba pruty. Na jeden z prutů jsem nasadil novou testovací kuličku HRT, kterou jsem předtím pořádně odmáčel. Unavený od celodenního slunečního záření jsem se kolem desáté hodiny večerní usadil na lehátko, téměř v pohodlném letargickém stavu 😊. V tu chvíli zazněl charakteristický zvuk rybářského prutu, ozývající se jako "rybáááá". Vystřelil jsem ze svého lehátka a moje cívka začala vrčet, zatímco ryba se pokoušela uniknout 😊. Ryba byla opatrně zdolávána, neboť jsem si přál tuto rybu úspěšně vytáhnout – byla to první ryba za tři dny a navíc chycená na novou testovanou kuličku. Podařilo se mi chytit krásného širokého kapra s velikostí o váze přibližně 12 kg, což mi přineslo velkou radost. Jediná ryba této výpravy, avšak ohromně krásná! Chápu, že si můžeš říct: "Tři dny u vody a pouze jedna ryba?" Nicméně řeka není jen kaprodrom 🙂 a každá ulovená ryba má zde zvláštní hodnotu. Takže snad zase někdy v budoucnosti 😉. Přeji vám mnoho rybářských úspěchů a příjemných chvil u vody 🐟.