OHŘE s pružinkou Toušbaits

Zpráva od vody podzim 2023

 Ahojky, říjen je nádherný nejen u vody, když vše hraje barvami podzimu. Rád hledám nová místa pro rybolov a Ohře je z mého pohledu ta pravá, těžká voda na kapry. A zde se mi  povedlo najít pár zákoutí, kde jsem si chtěl vyzkoušet chytit pár místních kaprů.

Nechtěl jsem "big", ale pokusit se něco pěkného ulovit. Zvolil jsem zvláštní návazec od Toušbaits - pružinku na obalovačku. Kapři na Ohři jsou naučení na klasiku: kukuřice, žížala, červík, houska, aspoň já to tak vnímám, a tak mi tento návazec přišel takový "opatrný pro rybu". Po příchodu k řece, na místě, na kterém jsem měl zálusk, seděl rybář, tak jsem musel zkusit štěstí jinde. Navázal jsem již zmiňovanou pružinku, jednu L a jednu S a použil pastu HRT a MB, což jsou pracovní názvy, pro připravované nové řady boilies pro příští rok.

Popky dle průměru pružinek 10 mm a 15 mm. K mému překvapení na sebe nenechal dlouho čekat a na HRT přišel krásný záběr a na konci prutu bojovný, žlutý lysec o velikosti cca 45 cm. Krásný kapřík. Bylo vidět, že zvolená nástraha funguje, tak jsem nic neměnil. Protože jsem používala krmítka se směsí Red a předmáčenými peletkami, přehazoval jsem zhruba po 45 minutách. Už byla tma tmoucí, když se mi najednou prut rozjel na pastu MB, ale ve vidličce, kterou ryba vyvrátila, a já jen tak tak prut chytil. To nebyl kapřík 45 cm, v proudu si dělal co chtěl, a zdolávání bylo vzhledem k popadaným stromům ve vodě trochu obtížné. Nakonec vše dobře dopadlo a já jsem měl na břehu krásnou cca 4,5 kg jikrnačku. Zdravá, krásná, kulatá ryba, která mě udělala obrovskou radost!

Další záběr již nepřišel, ale byl jsem moc spokojen a tak trochu i pyšný, že jsem na místě, kde jsem nikdy nerybařil, přelstil dvě krásné ryby s našimi produkty. Všem Vám přeji pohodové podzimní dny u vody a zase někdy...

 
 
 
Regenerovat