Rybolov na Vltavě

Ahoj rybáři,

rád bych se s vámi podělil o svůj nezapomenutelný rybářský zážitek z Vltavy. V květnu jsme se s přáteli vydali na krátkou dovolenou k Třeboňským rybníkům. Přestože jsem doma pruty neprosadil, měl jsem v hlavě jeden rybářský plán, který nakonec prošel u mé drahé polovičky. Jsem jí za to velmi vděčný.

Setkal jsem se s kamarádem Danem, který mě vzal na Vltavu kousek od Českých Budějovic. Naše výprava trvala přibližně tři hodiny, ale byla naprosto vzrušující. Po příchodu k vodě mě Dan seznámil s místními podmínkami a poté už jsem to měl na starost já.

 

Na obou prutech jsme nastražili naši letošní novinku MB - jeden s nástrahou 24 mm a druhý s Pop UP 16 mm, oba doplněné PVA peletkami. Místa jsme prohodili několika kuličkami pomocí kobry. Netrvalo ani 15 minut a na Pop Up jsme ulovili nádherného šupináče o váze 13 kg. Přestože zdolávání ve větvích bylo složité, nakonec jsme rybu úspěšně navedli do podběráku. Radost byla neskutečná.

Několik záběrů přišlo i na druhý prut, ale vzhledem k tomu, že jsme chytali bez hlásiče, nebyli jsme si jisti, zda jde o přejezdy. Viděli jsme jen napínání silonu. Po třetím přehození měla kulička 12 mm a Dan chtěl dát novou, ale nakonec jsem ho přemluvil a nechali jsme ji tam odmáčenou. Ryby byly aktivní, ale můj čas se krátil. Povídali jsme si a užívali pohodu u vody, když se silon opět rozjel. Po skvělém zdolávání jsme ulovili krásného lysce o váze 16 kg. Ohromná radost!

Už jsme pruty ani nenahazovali a začali jsme balit, když se ozval druhý prut. Na jeho konci byl krásný šupináč o váze cca 6 kg. Necelé tři hodiny u krásné vody nám přinesly takové poklady. Moc děkuji Vltavo a tobě, Danku, za úžasné rybaření.

 

Všem přeji pohodové chvíle u vody a Petrův zdar!