Tomův říjnový příběh z Labe

 

 Ahoj, koncem října jsme vyrazili na 3 noci na Labe, pokusit se ulovit nějakou pěknou rybu.

Já přijel na naše místo trošku dřív, protože byla mlha. Začal jsem vybalovat věci a vidím, jak se sjíždějí jeden rybář za druhým. Říkal jsem si, že to není moc dobrý, když tu bude nespočet silonu ve vodě, ale věděl jsem že máme sebou Red Hammer :). Teď na podzim je ten správný čas pro tuto nástrahu a vím, že opravdu funguje.

Našel jsem si trošičku jiné místo než jsem doposud chytal .Byly tam takové hrany, kde jsem tušil že to bude dobré a na to místo jsem krmil pouze  Boilies Red Hammer nakrájené na půl a pár kuliček celých. První záběr přichází až druhý den ráno. Kapr, který měl poctivých 10 kilo přišel na jednu sólo kuličku a proto jsem se rozhodl předělat i druhou montáž pouze na jednu kuličku. Ráno a večer jsem nakrmil dvě lopatky, aby to místo stále bylo aktivní. Večer přichází záběr, kapr taky cca 10 kilo, podobný jak ten první. Věděl jsem, že místo jsem zvolil dobře. Dokrmil jsem po záběru a jdu si lehnout.

Další ráno se to opět rozjelo. Další jízda a zase kapr 10 kilo. Byl sice  menší, ale zato  měl  větší břicho.  Byla sobota dopoledne a přemýšlíme, jestli zůstaneme do neděle nebo ne.

Já ale věděl že to prostě musí přijít!!! Poslední noc, zůstali jsme!!! Dokrmili jsme to stejné místo dalším krmením. Teď už jen čekat. Večer se ale nic nestalo a tak jsem si říkal, že  to přijde ráno. A opravdu to ráno přišlo!!!

Neskutečná jízda!!! Běžím k prutu, beru ho do rukou a nemohu pomalu nic dělat. Ryba si bere stále a stále z cívky a já ji nemohu zastavit. Říkám si "to bude velikej kapr" A také že ano. Souboj trval dobrých 25 minut. Když jsem ho uviděl byl opravdu velký. Ne!!! Byl obrovský!!!! Samozřejmě se mi rozklepaly kolena a snad i celé nohy, když jsem ho viděl před podběrákem. Vše dopadlo dobře a kapra jsem podebral. Říkám si "to není možný"  poslední ráno a takový obr. Po zvážení měl tento mohutný šupináč 20kg. Můj další osobák na Labi a na Red Hammer . A to mě těší ještě o to více.

Ať se vám u vody všem daří, ahoj Tom.