Orlík v srpnu

Kapři z Orlíku 15

Ahoj všem přátelé. Tak konečně se mi povedlo zprovoznit i tuto rubriku a mohu vám slíbit, že odedneška budu zde zveřejňovat mé, ale i vaše příběhy od vody, společně s fotkami a odkazy na videa.

Měl jsem možnost jet ke konci srpna na další orlickou výpravu, kde si se mnou zachytali i dva kamarádi. Nejzajímavější bylo i to, že hned první noc jsem dostal 6 záběrů. 

Od samého začátku jsem držel jednoduchou strategii krmení. Na jednom místě, které jsem si nejdříve prohledal echolotem, jsem krmil jen a pouze produkty Toušbaits, a zde jsem chytal hlavně na  boilies White Hammer společně s novou pop up Monster. Druhý chytací místo jsem si zvolil zase trochu jinde s tím, že zde budu pouze krmit peletami a chytat na ně.

Jak jsem již psal, během první noci jsem dostal 6 záběrů - co ale bylo zajímavé, to byla během 14 dnů ta nejlepší noc. Pak už v noci záběry chodily sporadicky a stalo se, že také byla noc úplně bez akce. Co ale fungovalo dobře byly rána. Většinou ráno to vždy nějaký ten orlický mohykán rozjel.

Tento kapr byl mezi prvními dopoledními a hned tak krásný

Takto jsem obaloval vždy boilies. Vždy jsem to ještě zabalil do obalovačky několika druhů, mám to totiž vyzkoušené, že to dobře funguje a zejména když chci selektovat větší rybu, nebo mít jistotu, aby tam ty koule vydržely déle

Kapři brali a nemělo to chybu. Průběžně to jezdilo na pelety i na koule. Musím ale říci, že pelety v této vodě fungovaly lépe. Někdy se ale chystám napsat něco o nadměrném používání pelet a jejich myslím si škodlivém vlivu na ryby.... Ale to až jindy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Povedlo se mi vyfotit i pár zajímavých fotek. Jednou z nich je i Kapřivec. Je to vlastně cizopasník, který napadá hlavně kapry. Začínám se s ním setkávat čím dál více, tak snad se nemusím ještě znepokojovat nějaké invaze. Pak to také byl roztrhaný malý sumec - zřejmě od štiky a také probíhala akce na záchranu škeblí.

Trvalo to myslím 5 dnů a najednou to přišlo....

Na několik hodin se odmlčely pípáky, ale to vše se stalo kvůli tomu aby na lovném místě byl klid a mohla tam přijet ta správná ryba. A přijela. Přátelé povedl se mi již podruhé letos chytit kapra přes 20 kg.  Krásně stavěný šupináč, Orlický tank. Měl jsem z této ryby obrovskou radost.

Další den přišla zase tato nádherná 13 kilová ryba. Valil jsem oči, protože to jsem nečekal.

V polovině výpravy moje fenka Anny měla ty nejlepší dny na krytí, tak se nedalo svítit a musel jsem jet. Míra, který akorát přijel mi ohlídal pruty a my vyrazili po dvakrát neúspěšné Praze do Hradce Králové. Tam bylo během pár minut hotovo a já mohl, celý natěšený se vrátit zpět k rybaření. Mimochodem zatím vše vypadá, že se povedlo a Anny v sobě má štěňátka.

Míra také nezahálel a když jsem přijel, měl už několik krásných ryb.

Byly dny, kdy se to na peletu ani nehlo a dobře fungovalo boilies. Pak ale zase bylo období, kdy to bylo naopak, proto strategie kterou jsem zvolil na začátku byla fungující po celou dobu a tak nějak by se dalo říci, že se záběry střídaly v různých intervalech.

Nádherně jsme si to vše užili, myslím že úplně všichni a za sebe se už těším zase na další pobyt u vody. Přátelé mějte se všichni moc fajn.