Březnový report z krátkých vycházek s method feederem

Ahoj Petře, posílám slíbený report z dvou krátkých březnových vycházek.

            V půlce tohoto měsíce těsně před kalendářním začátkem jara jsem absolvoval dvě vycházky na pro mě neznámou pískovnu. Počasí vypadalo jako na jaře denní teploty kolem 10 stupnu a prosvítající sluníčko přímo lákalo k vodě. Naštěstí pro mě, rybářů kteří chodí na ryby v týdnu moc nebylo, takže i na vodě kde je o víkendu neskutečný tlak jsme byly pouze v počtu několika rybářů.         Druhá dobrá zpráva krom volného místa byla i doba, kterou jsme na lov měli, od devíti do tří hodin je dost dlouhá doba na slušnou rybařinu. Moje oblíbená technika lovu na takovéto průzkumné vycházky je method feeder. První den jsme vyrazili jen ve dvou. S kamarádem jsme si sedli hned vedle sebe a vyhlásili takovou přátelskou soutěž. Budeme psát body a to takto: bílá ryba za 1 bod, ušlechtilá ryba pod 50cm za 5 bodů a ušlechtilá nad 50cm 10 bodů. Na konci to sečteme ať je nějaká sranda.

             Kamarád chytá klasické závodní krmení a proti němu jsem si vzal česnekové pelety  jednoho slovenského výrobce a tvoji feedrovou směs v příchuti red hammer mango. Na háček jsem zvolil malinké 10mm popup v česnekové příchuti k peletkám a na druhej prut 10mm waftersky v příchuti mango/broskev. Jako záložní plán jsem sebou měl i tvůj dip na boilie red hammer a ananasový sprej vlastní výroby ( na ten nakonec ani nedošlo). Peletky jsem měl připravené od poslední vycházky stačilo lehce dovlhčit a tvoji feedrovou směs jsem rozmíchal boosterem red hammer na method je ta atraktivita navíc znatelná

Už po prvním nahození bylo jasné že ryby jsou na místě cca 40m od břehu, kamarád měl záběry hned zatímco já jsem pruty hodil na 60 a 20m a záběry jsem neměl ačkoli jsme seděli vedle sebe. Bylo my jasné, že rozhodující je vzdálenost na které lovíme, takže jsem hodil pruty taky na 40m a co se nedělo. Kamarád už měl náskok cca 20 bodů díky cejnům a menším kaprům. Ovšem teprve, když naše krmítka ležela kousek od sebe ukázala feedrová směs svojí sílu. Začaly my chodit záběry cca do dvaceti minut a začal ten správný závod.

            Pomalu jsem stahoval náskok, protože většina ryb které jsem chytil byly kapříci přes 50cm. Kamarád se trápil s padáním ryb ale já přišel jen o dvě. Ryby tam byly krásné a pár jsem si jich  vyfotil . Každopádně vycházka se hezky rozjela a ryby chodili na každé nahození jen to chtělo občas chvíli počkat. Do konce vycházky se mi podařilo chytit 11 ks kaprů a s počtem bodů 105 ku 85 jsem vyhrál naši mini soutěž.

Musím taky dopsat, že na česnek mi přišli pouze tři ryby a ten jeden menší byl právě na česnek, všechno ostatní přišlo na mango. S těmito poznatky jsem dorazil domů a hned žhavil telefon a obvolával kamarády kdy tam vyrazíme znovu.

Samozřejmě netrvalo dlouho a další nadšenci se přihlásili k další vycházce na tento revír. Tentokrát nás ale bylo podstatně více sešlo se nás tam ve čtvrtek pět a i ostatních rybářů dost přibylo. Už to nevypadalo tak lákavě jako týden před. Ale i tak jsem měl radost protože u vody s partou kamarádů to vždycky stojí za to. Tentokrát jsem vzal pouze jeden prut na method feeder a druhý hodil bokem na klasickou položenou s kapřím bonbonem a PVA punčochou, kdyby se spletl nějaký ten holdegron.

            Na method feeder jsem si vzal pouze úspěšnou feedrovou směs red hammer v příchuti mango a na háček tentokrát zvolil kapří bonbony v naději, že dokážu presvědčit malinko větší ryby  než posledně. Tentokrát už jsme nezávodili spíš se šli jen tak pobavit a já chtěl zkusit dostat na method něco většího než jen padesátníky. Přípravu krmení jsem udělal stejně jako posledně. Feedrovou směs jsem rozmíchal s trochou boosteru red hammer a na háček jsem dal ½ kapřího bonbonu ořezanou do velikosti cca 10 x 8mm. Na začátek lovu jsem do formičky mezi vrstvy krmení, přímo na nástrahu dával trošku dipu a záběry na sebe nedali dlouho čekat.